4-5 yaş anaokulu grubu

Çocuklarımız gelecek sene ilkokul öğrencisi olacak. Sabah erkenden okula gidecek ve öğleden sonra eve dönecek.
Hazırlık sınıfında sadece akademik olarak değil bu rutine de daha kolay alışması için saatlere dikkat etmeye başlıyoruz.
Öncelikle hedefimiz verdiğimiz akademik donanımla istediği okula çok kolay uyum sağlamasıdır.
Hazırladığımız program ilkokula hazırlanan öğrencilerin burayla ilgili akademik bilgileri hareketli ve yaşına uygun şekilde almasıdır. Programımız diğer yaş gruplarında olduğu oyun ve hareket temellidir. Oyunlarımız çocuklarla grup halinde yapılan oyunlar olduğu gibi çocuklarda düşünme becerilerini geliştirici kutu oyunları, meraklarını arttıran bahçe, platform oyunları gibi amaca yönelik çok çeşitli oyunlardır. Programda bu oyunlar önceden bellidir.
Hazırlık sınıfında bilişsel, psiko-motor ve sosyo duygusal tüm gelişim alanları desteklenmekte ve ilkokulda ihtiyacı olacak tüm özbakım becerileri artık tamamlanmış olacaktır. BU grupta artık ses ve çizgi çalışmaları artmış olacaktır. Programımızla paralel olan çalışma kitapları da programla paralel olarak ilerleyecektir.

Ana dili etkinlikleri haricinde her gün 4 ders olarak İngilizce görmektedirler.
Müzik dersinde Orff Schulwerk yaklaşımıyla müziğe çocuklar çeşitli orff aletleri yanısıra drama ile birebir katılım sağlamaktadır.
Beden eğitimi dersleri haftada iki ders olarak uygulanır. Ayrıca STEM derslerinde kodlama, robotik gibi çalışmalar yapılmanın yanısıra çocuklarda merak duygusunu geliştiren, bilime ve teknolojiye karşı ilgiyi arttıran etkinlikler de yapılmaktadır.

Hazırlık sınıfında eğitim programımız ilkokula hazırlığın başlangıcı olduğu için tam gün seçeneği mevcuttur.
Çocuklarımızın en geç 09:30'da okulumuzda olmasını beklemekteyiz. Tam gün eğitim öğretim saatlerimiz 08:30 - 17:30 arası olarak yapılmaktadır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma 8:00 - 18:00
Cumartesi Randevu alınız.
Pazar Kapalı

Bilgi Merkezi

Babysitter logo