Okulumuzda sağlık politikası

Sağlıklı bir eğitim için sağlıklı öğrenciler olması şarttır.
Bu nedenle okulumuza doktor raporu ile bulaşıcı olmayan ve kullanımı zorunlu olan (alerji gibi) ilaçlar haricinde ilaç kabul etmemekteyiz.
Çocukların gün içinde yaşayabilecekleri sağlık problemi en kısa zamanda telefonla veliye iletilmekte ve bilgi verilmekte ve ihtiyaç olması durumunda velimiz öğrencinin teslim edilmesi için okula davet edilmektedir.
Öğrencimiz ateş veya bulaşıcı bir hastalık semptomu gösteriyorsa öğrenciye farkettirmeden diğer öğrencilerimizden ayrılarak başka bir yerde dinlendirilmekte ve velimize haber vermekteyiz.
Bulaşıcı hastalık sonrası okula devam edecek öğrencilerimiz için doktordan okula devam etmesinde sakınca olmadığını belirten rapor ile okula kabul etmekteyiz.

Okulumuzda hijyen politikası

Okulumuzda temizlik personeli günlük planına göre temizliğini yapmakta sürekli olarak ortak kullanım alanlarını, tuvaletleri, giriş ve çıkışı temizlemektedir.
Günlük temizliğin yanısıra öğrenci yokken haftada bir gün büyük temizlik yapılmaktadır.
Haftada iki gün buharlı makine ile hijyen sağlanmaktadır.
Her hafta oyuncaklar yıkanmaktadır.
Salgın hastalıklar olduğu dönemlerde bunlara ilave olarak haftada bir gün antibakteriyel temizleyiciler ile hijyen sağlanmaktadır.
Bulaşıcı hastalık görülmesi durumunda bu işlemler hemen tekrarlanarak antibakteriyel temizleyiciler ile okulun hijyeni sağlanmaktadır.
Okulumuzda Antibakteriyel boya kullanılmıştır.
Mutfak personelimiz kişisel hijyenini sağlamanın yanında bone, eldiven gibi ilave tedbirler kullanmakta, el dezenfektanı ile hijyen sağlamaktadır.
Mutfak ve Temizlik personelimiz Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan konu ile ilgili eğitim ve sertifikalarını almışlardır.
Temizlik personelimiz de yaptığı işleme uygun olarak kişisel güvenliği ve hijyenini sağlayacağı tedbirleri almaktadır.
Okulumuzda Sağlık Bakanlığı onaylı İlkyardım sertifikalı 5 personelimiz bulunmaktadır .

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma 8:00 - 18:00
Cumartesi Randevu alınız.
Pazar Kapalı

Bilgi Merkezi

Babysitter logo