Beslenme ve Gıda Politikası

Beslenme ve Gıda politikamızın temelinde çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanması ve sağlıklı bireyler olması bulunmaktadır.
Hazırladığımız menüde besin gruplarının orantılı dağıtılmasına özen göstermekteyiz. Sunulan sebze ve meyvelerin taze olmasını sağlamakta ve ürünlerde güvenilir markaların ürünlerini tercih etmekteyiz.
Yemek planımız günde 3 öğün olarak verilmektedir. Sabahları kahvaltı, öğle yemeği ve öğleden sonra ikindi kahvaltısı verilmektedir. Kahvaltılarda her gün çeşitli peynirler, siyah ve yeşil zeytin,mevsime uygun taze sebzeler(havuç, domates vb.) , süt servis edilmektedir.
Kahvaltıda kahvaltılıkların yanında Aylık yemek listesine göre günlük olarak değişen yulaf ezmesi, omlet, tost, haşlanmış yumurta, taze meyve gibi ilave yiyecekler de verilmektedir. Öğle yemeğinde ise çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak çorba, ana yemek, tamamlayıcı yiyeceklarin yanısıra salata, yoğurt, zeytin yağlı yiyecekler de servis edilmektedir. Çocuklarda yemek yeme alışkanlıkları desteklenen bir yaklaşımla yemek yedirilmektedir.
Tüm gelişim alanlarında olduğu gibi özbakımda da bireysel farklılıkların olduğunu gözönünde bulundurarak aile ile iletişim halinde yemek alışkanlığı sağlanmaktadır.
Bu yaklaşımla her çocuğun yeteri kadar yemesi sağlanmaktadır.
Okulumuzda rafine şeker ve diğer yapay tatlandırıcılar ve bunarı içeren ürünler kullanılmamaktadır. Şeker ihtiyacı muz, hurma gibi doğal şeker kaynakları ile karşılanmaktadır.

Prensiplerimiz

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma 8:00 - 18:00
Cumartesi Randevu alınız.
Pazar Kapalı

Bilgi Merkezi

Babysitter logo